Яку групу ФОП потрібно вибрати для IT фахівців?

Працюєте у сфері IT та вирішили оформити ФОП? При виборі спрощеної системи оподаткування вам необхідно визначитись із групою платника єдиного податку.

Для IT-фахівців підійде один із двох варіантів:

  • 2 група - може надавати послуги лише фізособам та іншим ФОП; ліміт річного доходу – 1.5 млн грн; має право наймати до 10 працівників.
  • 3 група - може надавати послуги як фізособам, так і компаніям; ліміт річного доходу – 5 млн грн; має право наймати необмежену кількість працівників.

Для кожної з категорій передбачено свої податкові платежі. ФОПу 2 групи потрібно сплачувати фіксовану суму єдиного податку щомісяця — 20% від "мінімалки" (1420 грн на січень 2024 р.) ФОП 3 групи повинен сплачувати єдиний податок у вигляді 5% від отриманих доходів.

Обидві категорії ФОП також оплачують єдиний соціальний внесок у вигляді 22% мінім. зарплати на місяць (1562 грн на січень 2024 р.)

Який КВЕД можна вибрати для IT спеціалістів?

Коди КВЕД визначають, якою діяльністю займатиметься фізична особа-підприємець. Для тих, хто працює в IT-сфері, найкраще підходить код 62.01 (Комп'ютерне програмування). Його часто вибирають як основний КВЕД. Включає діяльність з розробки, модифікації, тестування та техпідтримки ПЗ. Найкраще підійде розробникам.

Варіанти додаткових кодів:

  • 62.02 (Консультування з питань інформатизації). Включає діяльність з планування та проєктування інтегрованих комп. систем та ПЗ (підійде QA-інженерам).
  • 62.09 (Інша діяльність у сфері ІТ-технологій). Включає відновлення комп'ютерного обладнання після пошкоджень, налаштування ПК, інсталяцію ПЗ (варіант для системного адміністратора).
  • 58.21 (Видання комп'ютерних ігор). Підійде всім IT-фахівцям, які беруть участь у створенні ігор.
  • 74.10 (Діяльність з дизайну). Варіант для вебдизайнерів.

Оцініть статтю

Чи була ця стаття корисною?