Як закрити ФОП під час війни
В умовах війни багато українських підприємців не мають можливості продовжувати вести бізнес, тому хочуть закрити ФОП. Уряд суттєво спростив цей процес: тепер ліквідувати ФОП можна за кілька хвилин в онлайн-режимі, не виходячи з дому.
Як закрити ФОП через Дію через телефон
Щоб скористатися цим способом, потрібно зареєструватися на порталі "Дія". Далі виконайте декілька простих дій:
- На порталі "Дія" перейдіть до "Каталогу послуг", виберіть розділ "Підприємництво", а потім пункт "Автоматичне закриття ФОП".
- Натисніть "Подати заяву" та авторизуйтесь.
- Переконайтеся в коректності інформації, зазначеної у формі: поля будуть автоматично передзаповнені даними, підтягнутими з держреєстру.
- Підпишіть заяву, використовуючи електронно-цифровий підпис (його можна безкоштовно отримати у "Приват 24" або купити у спеціалізованих компаніях. Також можна сформувати "Дія Підпис" у самому додатку "Дія").
Готово. Незабаром ви отримаєте повідомлення про припинення підприємницької діяльності в особистому кабінеті та на email.
Що потрібно зробити при закритті ФОПа
Наступні кроки підприємця після закриття ФОП:
- Надання податкової звітності. Тим, хто на "спрощенці", необхідно подати декларацію за квартал, у якому було припинено бізнес-діяльність (граничний термін подання — через 40 днів з моменту закриття ФОП). Підприємець на загальній системі має надати ліквідаційну звітність протягом місяця.
- Оплата податків. "Єдинникам" потрібно сплатити єдиний податок за місяць (квартал), у якому було припинено бізнес-діяльність, плюс ЄСВ. Підприємці на загальній системі зобов'язані сплатити податок на дохід фізосіб та військовий збір, а також ЄСВ.
- Закриття підприємницького рахунку у банку. Для цього потрібно звернутися безпосередньо до банківської установи, у якій було відкрито рахунок.
- Анулювання ліцензії (за потреби). Підприємцю потрібно звернутися до органу, який раніше видав ліцензію.
Як закрити ФОП офлайн
Ви можете особисто відвідати ЦНАП у вашому регіоні, щоб зареєструвати припинення підприємницької діяльності. Послуга надається безкоштовно.
Вам знадобляться такі документи:
- Паспорт та ІПН (ваш номер платника податків).
- Заява про припинення підприємницької діяльності за рішенням підприємця (можна роздрукувати заздалегідь або заповнити на місці).
Якщо потрібно закрити ФОП людини у зв'язку з її смертю або визнанням зниклою безвісти, вам також знадобиться один із наступних документів:
- Свідоцтво про смерть фізичної особи, яка мала статус підприємця.
- Судове рішення про визнання фізособи зниклою безвісти.